24 Şubat 2012 Cuma

STARS OF SALSA

We were invited -with my dance team- to the "Stars of Salsa" dance festival few weeks ago. Bad luck! One of my team members injured her leg and the other one her back. So we couldn't perform :( Anyway we enjoyed the festival... Thank you to Alban Bodineau -who is a professional salsa photographer- for sharing the great photos with me :)

P.S. Do you remember my DANCE DANCE DANCE post? I took all dance photos with a non-professional camera and the result was horrible :S But this time you will like all photos ;)


*Daha önceki yazılarımda iki söz vermiştim. DANCE DANCE DANCE postamdaki resim kalitesini telafi edeceğime ve QUICK POST 'da İngiltere'ye seyahat nedenimi sizlerle yakında paylaşacağıma dair. Biraz gecikmeli de olsa bu posta ile verdiğim iki sözü yerine getiriyorum :) İngiltere'ye "Stars of Salsa" festivalinde dans etmek üzere grubum davet edilmişti fakat maalesef sakatlıklar nedeniyle bunu gerçekleştiremedik :( Umarım yakında tekrar bir gösterimiz olur ve bu sefer videomuzu paylaşma imkanı bulurum. Resimler önemli bir salsa fotoğrafcısı olan Alban Bodineau tarafından çekildi. Resimleri paylaşmama izin verdiği için çooook teşekkürler!!!

Alban Bodineau: http://facebook.com/SalsaPhoto


 

 


1 yorum:

Style and Trouble dedi ki...

great post!

Check Out My fashion Blog!! Style and Trouble