13 Eylül 2014 Cumartesi

SEPTEMBER ISSUE

"Come" said the Wind to the Leaves one day. "Come over the meadow and we will play. Put on your dresses of red and gold. For summer is gone and the days grow cold"
It's September and autumn starts. But it is still hot in Turkey ;) September is the best time for vacation. You can keep the summer feeling, it is not crowded and not so expensive, no children screams, sea is clean.... and there are many other reasons for a holiday in September. 
P.S. All photos were taken by me, 2013 September-Alaçatı :)))*Yaz bitti :( ama eylül de çok güzel bir ay, hem de tam seyahat ayı. Neden eylülde tatil yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? Çünküüüü....
1-Yazın gidişini erteliyoruz. Ne kadar geç tatil yaparsak hala yazı yaşıyormuşuz hissi de o kadar uzun sürüyor :))))
2-Eylül demek sakin, huzurlu, kalabalıktan uzak bir tatil demek
3-Tüm yaz boyunca astronomik meblağlara ulaşan otel, uçak ve mekan ücretleri eylülde hooop bir anda inmeye başlıyor
4-Denizin en güzel zamanı eylüldedir. Su iyice ısınır, insan sayısı da azaldığı için tertemiz olur ve yüzerken kulaç başı bir kişiye çarpmazsınız :P
5-Kalabalık nedeniyle saatlerce beklediğiniz siparişler daha kısa sürede ve daha büyük bir özenle hazırlanıp size sunulur.
6-Eylülde okullar açılır. Evet çocukları çok severiz ama sanki onların çığlıkları, bağırış çağırışları olmadan manzaranın tadı daha mı güzel çıkartılıyor ne....?!?!
7-Güneşin o en kavurucu halinden hafif hafif esen bir ılık rüzgara bırakır mevsim kendini
8-Keyif yapmaktan anlayanların ayıdır eylül

İşte tüüüüm bu nedenlerden dolayı eylül ayı güzeldir ve mutlaka eylülde tatile çıkılır ;)

THE END :)

2 yorum:

Kizzy Von Doll dedi ki...

Really wonderful :) xx

BERRY-DEW dedi ki...

😊❤😊❤😊