8 Temmuz 2015 Çarşamba

ST.REGIS BRASSERIE -2 (İFTAR MENÜSÜ)

*Hi guys this is a special post about the ramadan menu in St.Regis Brasserie. If you are interested in details please check my St.Regis Brasserie post here.


*Ramazan bitmek üzere ve ben daha iki iftar mekanını paylaşamadım, ciyaaak!!! Bir önceki yazıda uzun uzun Nişantaşı'nın yeni popüler mekanı olan St.Regis Brasserie'yi uzun uzun anlatmıştım. Sıcağı sıcağına gelen ikinci yazım Brasserie'nin iftar menüsü ile ilgili.
St.Regis ramazan boyunca her hafta değiştirdiği iftar menüsü ile yine damaklarda hoş lezzetler bırakmaya devam ediyor. Ben şimdi menüyü anlatacağım ama her hafta iftar menüsü değiştiği için sizler yeni menü ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle ben genel uygulama ile ilgili sizlere detaylı bilgi vereyim. İftar menüsünde başlangıçtan tatlıya kadar iki farklı seçenek sunuluyor ve siz arzu ettiklerinizi seçebiliyorsunuz. Yani iki çorba, iki başlangıç, iki ana yemek ve iki farklı tatlı seçeneği var. İlk fotoğraflarda gördüğünüz yemekleri mutfaktan sıcağı sıcağına çıkarken yakaladım, bence hepsi hem çok iştah açıcı hem de birar sanat eseri gibi gözüküyor :)
Bu arada harika bir müjde de vereyim. St.Regis Brasserie'nin yepyeni bir dondurma menüsü var ve tek kelimeyle dondurmalar harika. Mesela çocukluğuna dönmek isteyen çikolata severler için kağıthelva arasında bol bol çikolata soslu dondurma var ve diğer bir seçenekte sizlere Magnum'u hatırlatacak ama lezzetiyle açık ara önde olan çikolata barlar. Buzun içinde servis edilen bu üç farklı dondurmadan benim favorim antep fıstıklı olan. Yedikce antep fıstığı ile Nirvana oluyorsunuz ;) Menüdeki diğer seçenekleri denemedim ama tadan olursa yorumlarınızı merakla bekliyorum. Birbirimizi İstanbul'un lezzetlerinden mahrum bırakmayalım ;)
Tüm yazının kısaca özeti: St.Regis Brasserie ramazanda da çok lezzetli, son iftarları değerlendirmek isteyenlere duyurulur ;)1 yorum:

Kizzy Von Doll dedi ki...

Gorgeous foods :) x